Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

INFORMACJA O DOBROWOLNYCH I BEZPŁATNYCH SZCZEPIENIACH OCHRONNYCH PRZECIWKO MENINGOKOKOM SEROGRUPY C

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie uprzejmie informuje o możliwości dobrowolnego i bezpłatnego wykonania u dzieci i młodzieży szczepienia ochronnego przeciwko meningokokom. Szczepienie ochronne można będzie zrealizować w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) na terenie miasta i powiatu sochaczewskiego, po uprzednim umówieniu wizyty szczepiennej.

Czytaj więcej

KOMUNIKAT

Zgodnie z Zarządzeniem nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 kwietnia 2018 roku w sprawie ustalenia dnia 4 maja 2018 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie informuje, że w dniu 4 maja 2018 roku (piątek) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sochaczewie będzie nieczynna, dniem pracy wyznaczono 19 maja 2018 r. (sobota).

Czytaj więcej

Komunikat w sprawie wejścia w życie ustawy z dnia 15 września 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie informuje, że z dniem 16 lutego 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 15 września 2017 r. o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium, której celem jest ochrona zdrowia ludzi przed szkodliwym działaniem sztucznego promieniowania ultrafioletowego (UV), wydzielanego przez urządzenia wykorzystywane do naświetlania skóry, wywołujące efekt opalenizny.

(Dz. U. z 2017 r. poz. 2111, link do aktu: http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/2111/1)

Czytaj więcej