Przejdź do treści

INFORMACJA O DOBROWOLNYCH I BEZPŁATNYCH SZCZEPIENIACH OCHRONNYCH PRZECIWKO MENINGOKOKOM SEROGRUPY C

INFORMACJA O DOBROWOLNYCH I BEZPŁATNYCH SZCZEPIENIACH OCHRONNYCH PRZECIWKO MENINGOKOKOM SEROGRUPY C

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie uprzejmie informuje o możliwości dobrowolnego i bezpłatnego wykonania u dzieci i młodzieży szczepienia ochronnego przeciwko meningokokom. Szczepienie ochronne można będzie zrealizować w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) na terenie miasta i powiatu sochaczewskiego, po uprzednim umówieniu wizyty szczepiennej.
Wskazać należy,że czas przeprowadzanej akcji szczepień ochronnych jest ograniczony i trwa do dnia 30 maja 2018 roku.
Osoby zainteresowane przeprowadzeniem szczepień ochronnych przeciwko meningokokom powinny kontaktować się ze swoimi przychodniami. Informacji w sprawie udzielają również pracownicy Sekcji Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie.
Warto pamiętać!
Meningokoki to bakterie wywołujące chorobę meningokokową, która może przybrać postać sepsy (ogólnoustrojowego, ciężkiego zakażenia przebiegającego z niewydolnością wielonarządową) lub meningokokowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Choroba przenosi się drogą kropelkową, rozwija się bardzo szybko, jest obarczona wysoką śmiertelnością i poważnymi powikłaniami. Meningokoki są szczególnie groźne dla małych dzieci. Najczęściej chorują dzieci w wieku od 3 miesięcy do 1 roku życia. Wiele przypadków choroby występuje też u dzieci w wieku do 5 lat oraz nastolatków i młodych dorosłych w wieku 16 - 21 lat. Osoby dorosłe częściej są nosicielami bakterii i rzadziej prezentują pełnoobjawowy obraz zakażenia.
Więcej informacji na stronie internetowej szczepienia.info
http://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/meningokoki/

Wróć