Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE 2019 – INFORMACJE DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W okresie wakacji dzieci i młodzież szkolna będzie korzystała z różnorodnych form wypoczynku organizowanego w miejscu i poza miejscem zamieszkania.

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie przypomina o bezpiecznym i zdrowo spędzonym wypoczynku.

Przy wyborze wypoczynku dla swojego dziecka należy zapoznać się dokładnie z ofertą proponowaną przez organizatora wypoczynku, tj. z programem pobytu oraz warunkami, w jakich będzie przebywać dziecko, w tym: zakwaterowania, wyżywienia, sportu i rekreacji, a także, czy została zapewniona opieka medyczna.

Czytaj więcej

BEZPIECZNE WAKACJE NAD WODĄ W POWIECIE SOCHACZEWSKIM

Wypoczynek nad morzem lub jeziorem to dla wielu nas wymarzony przepis na udane wakacje.

Jednak słońce, beztroska i bardzo często brak wyobraźni sprawiają, że niekiedy kończą się one tragicznie. W sezonie wakacyjnym każdego dnia tonie nawet 10 osób. Jak zachować się nad wodą, aby kąpiele były bezpieczne, a pamiątką były piękne wspomnienia.

Czytaj więcej

Wielki sukces młodzieży z terenu powiatu sochaczewskiego w XXIX Edycji Etapu Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

W dniu 06 czerwca 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbył się XXIX Festiwal Piosenki o Zdrowiu na szczeblu wojewódzkim, zorganizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Siedlcach.

Na scenie Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowali się uczestnicy z 14 szkół podstawowych (z udziałem klas gimnazjalnych) z terenu województwa mazowieckiego.

W festiwalu powiat sochaczewski reprezentowali zwycięzcy etapu powiatowego, tj.: Szkoła Podstawowa im. Św. M. Kolbego w Teresinie oraz Szkoła Podstawowa nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.

Czytaj więcej

„PAPIEROSOM MÓWIMY NIE”

W ramach podsumowania programów edukacyjnych „Nie pal przy mnie proszę” oraz „Znajdź właściwe rozwiązanie” w dniu 31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kapturach odbył się konkurs plastyczny pt. „Papierosom mówimy NIE”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Kapturach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sochaczewie, Honorowym Partnerem Konkursu - Wójt Gminy Iłów.

Czytaj więcej

31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu

Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu zaproponowanym przez Światową Organizację Zdrowia jest ,,Tytoń a zdrowe płuca”.

            Hasło ma na celu zwiększenie świadomości na temat negatywnego wpływu tytoniu na płuca – od raka po przewlekłe choroby układu oddechowego oraz podstawowej roli, jaką płuca odgrywają dla zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich ludzi.

            Coroczna kampania jest okazją do podniesienia świadomości na temat szkodliwych
i śmiertelnych skutków używania tytoniu oraz zniechęcenia do używania tytoniu w jakiejkolwiek formie. Palenie tytoniu jest silnym uzależnieniem wymagającym zastosowania odpowiedniego leczenia.

Czytaj więcej