Przejdź do treści

Wielki sukces młodzieży z terenu powiatu sochaczewskiego w XXIX Edycji Etapu Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Wielki sukces młodzieży z terenu powiatu sochaczewskiego w XXIX Edycji Etapu Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

W dniu 06 czerwca 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbył się XXIX Festiwal Piosenki o Zdrowiu na szczeblu wojewódzkim, zorganizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Siedlcach.

Na scenie Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowali się uczestnicy z 14 szkół podstawowych (z udziałem klas gimnazjalnych) z terenu województwa mazowieckiego.

W festiwalu powiat sochaczewski reprezentowali zwycięzcy etapu powiatowego, tj.: Szkoła Podstawowa im. Św. M. Kolbego w Teresinie oraz Szkoła Podstawowa nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.

Tematyka tegorocznych piosenek to zdrowe odżywianie, higiena osobista, aktywność fizyczna, uzależnienia, czyste środowisko.

Komisja konkursowa przyznała I miejsce w kategorii szkół podstawowych klasy I-VI Joannie Zemła ze Szkoły Podstawowej im. Św. M. Kolbego w Teresinie. Joasia zaprezentowała się w piosence pt.: „SMOGOWI STOP”.

I wyróżnienie jurorzy przyznali wykonawcom ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, którzy zaśpiewali utwór pt.: „NASZ POCZĄTEK”, przekonując wszystkich, jak dobrze można żyć bez używek.

Nagrody dla zwycięzców w postaci mikroskopów oraz drukarek ufundowali Partnerzy Festiwalu. Każdemu wykonawcy wręczono torbę z indywidualnymi upominkami.

Wróć