Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Informacje dla rolników

Gospodarstwa działające na rynku spożywczym prowadzące produkcję pierwotną roślinną, a także działające w ramach dostaw bezpośrednich podlegają nadzorowi Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Czytaj więcej

„Dobry Przepis na bezpieczeństwo”

Kampania prewencyjno – kontrolna „Dobry Przepis na bezpieczeństwo” skierowana do branży przetwórstwa mięsnego.

Ma na celu doprowadzenie do zmniejszenia zagrożeń w masarniach i ubojniach, wpłynięcie na przestrzeganie przepisów prawa pracy, w szczególności bezpieczeństwa i higieny pracy.

Czytaj więcej

Jubileusz 100-lecia służb sanitarnych w Polsce

Uroczystość podsumowująca 100-lecie działalności służb sanitarnych w niepodległej Polsce i 65-lecie powstania Państwowej Inspekcji Sanitarnej odbyła się 7 października 2019 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie

Czytaj więcej

ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z E-PAPIEROSAMI MEN I GIS OSTRZEGAJĄ!

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do szkół, przygotowany wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym, materiał informacyjny dla uczniów, rodziców, dyrektorów i nauczycieli, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

Czytaj więcej

Profilaktyka Grypy

Czynnik etiologiczny grypy
Czynnikiem sprawczym są wirusy - w przypadku grypy są to różne typy wirusów grypy A, B lub C

Przebieg choroby

W grypie rozwój choroby jest szybki. Średnio po 48 godzinach pojawiają się objawy - objawy trwają około 2-4 dni, przy czym w przypadku grypy sama choroba najczęściej trwa ok. 1-2 tygodni. Przebieg choroby w grypie może być od łagodnego po ciężki i na pierwszy plan wybijają się objawy ogólnoustrojowe o dużym nasileniu.

Czytaj więcej