Przejdź do treści

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Sochaczewie
ul. Traugutta 18, 96-500 Sochaczew

telefon: 46 862 31 47

e-mail: sochaczew@psse.waw.pl

Godziny pracy Stacji: 07:30 - 15:05

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych (RODO)

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Sochaczewie przyjmuje interesantów:

w poniedziałki w godzinach 09:00 - 11:00

 

Telefon kontaktowy PSSE - tylko w nagłych wypadkach

czynny poza godzinami pracy oraz w dni ustawowo wolne od pracy: 600 261 847

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona główna

Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE 2019 – INFORMACJE DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W okresie wakacji dzieci i młodzież szkolna będzie korzystała z różnorodnych form wypoczynku organizowanego w miejscu i poza miejscem zamieszkania.

W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie przypomina o bezpiecznym i zdrowo spędzonym wypoczynku.

Przy wyborze wypoczynku dla swojego dziecka należy zapoznać się dokładnie z ofertą proponowaną przez organizatora wypoczynku, tj. z programem pobytu oraz warunkami, w jakich będzie przebywać dziecko, w tym: zakwaterowania, wyżywienia, sportu i rekreacji, a także, czy została zapewniona opieka medyczna.

Czytaj więcej

BEZPIECZNE WAKACJE NAD WODĄ W POWIECIE SOCHACZEWSKIM

Wypoczynek nad morzem lub jeziorem to dla wielu nas wymarzony przepis na udane wakacje.

Jednak słońce, beztroska i bardzo często brak wyobraźni sprawiają, że niekiedy kończą się one tragicznie. W sezonie wakacyjnym każdego dnia tonie nawet 10 osób. Jak zachować się nad wodą, aby kąpiele były bezpieczne, a pamiątką były piękne wspomnienia.

Czytaj więcej

Wielki sukces młodzieży z terenu powiatu sochaczewskiego w XXIX Edycji Etapu Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

W dniu 06 czerwca 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbył się XXIX Festiwal Piosenki o Zdrowiu na szczeblu wojewódzkim, zorganizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Siedlcach.

Na scenie Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowali się uczestnicy z 14 szkół podstawowych (z udziałem klas gimnazjalnych) z terenu województwa mazowieckiego.

W festiwalu powiat sochaczewski reprezentowali zwycięzcy etapu powiatowego, tj.: Szkoła Podstawowa im. Św. M. Kolbego w Teresinie oraz Szkoła Podstawowa nr 7 im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.

Czytaj więcej

Komunikaty

2 maja 2019 roku dniem wolnym od pracy

Na podstawie § 2a ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 kwietnia 2007 r. w sprawie czasu pracy pracowników urzędów administracji rządowej (Dz. U. poz. 505 oraz z 2008 r. poz. 295 i 775) zarządza się, co następuje:

§ 1. Dla pracowników urzędów administracji rządowej dzień:

1)    2 maja 2019 r. ustala się dniem wolnym od pracy;

2)    11 maja 2019 r. wyznacza się dniem pracy.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Rzucania Palenia - 15 listopada 2018 r.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach.

Czytaj więcej